Ciciban

ŠKTRATOVSKE IGRARIJE

Prevladujoča dejavnost predšolskega otroka je igra, ki je na različne načine vpletena v življenje otrok v vrtcu. Pri igri je otrok ustvarjalen in aktiven. Z igro otrok pridobiva nova znanja in utrjuje že usvojeno.
V vsebini igre se odražajo pomembni dogodki in odnosi iz otrokovega življenja. Igrače in drugi igralni materiali s katerimi otrok rokuje pa sodoločajo igro in njen cilj je lahko igralna dejavnost sama. Tako se v igri spontano prepletajo različna področja otrokovega razvoja: od čustvenega, socialnega, gibalnega do spoznavnega.
Tako kot v vsaki vrtčevski skupini, tudi v naši "škratariji" dnevno poskrbimo za raznolike izkušnje, ki otrokom omogočajo, da izrazijo sebe, se učijo drug od drugega, da počnejo stvari, ki jih zanimajo in tako razvijajo svoj potencial. Nekaj utrinkov iz našega vrtčevskega življenja v skupini Škrati pa si lahko ogledate v priloženih fotografijah.

Strokovni delavki Lili in Andreja