Ciciban

OBISK REŠEVALCEV

V sredo, 5.6.2024, sta nas v vrtcu obiskala reševalca Robert Jošt in Matjaž Mikuž. Otrokom sta predstavila delo reševalca in reševalno vozilo. Otroci so se lahko sprehodili skozi vozilo, si ogledali kaj vse reševalci pri svojem delu potrebujejo, kje imajo shranjene povoje in ostale pripomočke za nudenje pomoči. Najpogumnejši so lahko preizkusili tudi posteljo na kolesih, kot v primeru nujne vožnje in sedli na voznikov sedež. Izvedeli so tudi na katero številko pokličemo, če potrebujemo pomoč reševalcev. Najboljše pa sta reševalca pripravila za konec, ko sta prižgala intervencijske luči in sireno, ki je bila zelo glasna.
Nasmejani in polni novih vtisov se zahvaljujemo Robertu Jošt in Matjažu Mikuž za njun čas in poučen obisk.

Strokovne delavke in otroci iz enote Ciciban